Paket Program

Paket programlama birden fazla işi yapan bilgisayar programlarına verilen isimdir. Bir işletmede yapılan işlerin hızlı olması, hatasız olması, güvenilir olması kadar işletmeye faydalı bir durum yoktur. Bunun bilincinde olan işletmelere özel paket programlar yazılmaktadır.

 

Paket programlar, bilgisayar uzmanı olmayanlar tarafından da rahatlıkla kullanılabilen programlardır. Paket programlar, belirli bir amaç için hazırlanmışlardır.Paket program kullanımına bakmak istersek, bilgisayarın yardımcı belleklerinde saklandıklarını belirtmemiz gerekir. Ancak, bir paket program kullanımı için yapılması gereken tek şey, mouse, ya da klavye yardımı ile o paket programı çalıştırmaktır. Bu sayede ana belleğe aktarılan paket programlar sorunsuz bir şekilde kullanılmaktadırlar.

Paket programların isimleri ise şu şekilde belirlenmektedir. Diyelim ki bir firma tarafından, Muhasebe isimli bir paket program geliştirildi. Bu paket programın satışı, Muhasebe olarak yapılmaz da, Muhasebe 1.0 olarak yapılır. Muhasebe paket programı geliştirilip içerisine küçük şeyler eklendiğinde, Muhasebe 1.1, Muhasebe 1.2 şeklinde değişen paket programın adı, eğer çok önemli bir değişiklik ile geliştirilir ise, o takdirde paket programın adı, Muhasebe 2.0, Muhasebe 2.1 şeklinde değiştirilir. Ancak Muhasebe adı paket program isminde her zaman aynı kalır. Sadece yanındaki sürüm sayıları değiştirilir.Paket programların günümüzde oldukça gelişmiş olması dolayısı ile, herkes, kendi alanının işini, bilgisayar uzmanı olmasa dahi, bilgisayar üzerinden rahatlıkla yapabilmektedir.

Muhasebe takibi, stok takibi, satış takibi, kasa vs. işleri yapan paket programlar buna örnek verilebilir. EPROM Yazılım olarak çeşitli firma veya bireylere özel paket programlar geliştirmekteyiz. Eğerki sizde işinizin sistemli olarak işlemesini istiyorsanız uzman ekibimiz ile iletişime geçip işinize özel ne tür bir yazılım yapılabileceği konusunda bilgi alınız. Tüm soru ve önerileriniz için Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir. e-mail adresimiz ile veya iletişim formunu kullanarak bizimle iletişime geçip bilgi alabilirsiniz.